صفحه اصلی / استراتژیهای آموزشی

استراتژیهای آموزشی

استراتژیهای آموزشی 

استراتژیهای آموزشی در اکثر موسسات زبان که دوره های ترمی برگزار میکنند به دلیل معایب دوره های ترمی ، بعد از مدتی ، بسیاری از زبان آموزان ترجیح میدهند که دوره های خصوصی زبان را انتخاب کنند لذا برآن شدیم تا با برنامه ریزی صحیح آموزشی با ارزیابی علمی و تجربی، با  تجزیه تحلیل نیازهای علمی آموزشی زبان آموزان و تلاش برای ایجاد برنامه آموزشی مناسب، موازی با سطح ذهنی و علمی زبان آموزان و سعی بر هر چه بالابردن کیفیت آموزشی و رفع نیازها و اشتباهات زبان آموزان ،  رضایت کامل زبان آموزان را داشته باشیم و افق دید آنها را تا در آنور آبها ترسیم و برنامه ریزی کنیم و تدریس خصوصی انگلیسی  و دیگر زبانها را برگزار کنیم.

استراتژیهای آموزشی

بدلیل اینکه کیفیت برای ما بالاترین ایتم میباشد ما به شاگردان ابتدا تدریس خصوصی را پیشنهاد میدهیم . اگر مایل به شرکت در دوره های گروهی باشند دوره های گروهی و ترمی را پیشنهاد میدهیم .

معایب سیستم های گروهی: به تناسب تعداد شاگردان زمان تقسیم میشود و به جای اینکه استاد ۹۰ دقیقه وقت کلاس را برای ۱ الی ۲ نفر صرف کند اگر ۱۰ تا شاگرد در یک کلاس باشد به هر شاگرد ۹ دقیقه وقت میرسد. خودتان قضاوت کنید .کیفیت یا کمیت؟ چون همواره یک موسسه زبان را با شاگردان موفق آن میشناسند برای ما کیفیت مهمترین ایتم است و ابتدا سیستم تدریس خصوصی را به شاگردان خود پیشنهاد میدهیم. 

شاگردانی که در یک کلاس در کنار همدیگر هستند هیچ وقت نمیتوانند تمثال بالندگی همدیگر باشند، و فقط به عنوان یک شاگرد میتواند باشند و در محضر استاد  کسب علم و دانش کنند . اگر به جای تعدادی از شاگردان اساتید بودند بله میشد ادعا کرد که کلاس گروهی بهتر است .چون اکثر شاگردان با اطلاعات ناقص و اشتباه  دور هم جمع شده اند و فقط استاد میتواند آنها را تصحیح کند. پس این نظریه اشتباه است که اگر کلاس گروهی باشد شاگردان بهتر میتوانند  یاد بگیرند.

 

اگرچه در سیستم خصوصی هم، شاگردان همینطور هستند اما به دلیل اینکه استاد میتواند وقت بیشتری برای شاگردانش داشته باشد و مطالب را بر اساس یک سطح خاص و یک ذهن  بارگذاری کند  قطعا در کیفیت آموزش و پیشرفت وی تاثیر گذارترخواهد بود.  

آموزش ( پختن مطالب آموزشی و انتقال آن با هر سطح ذهنی و علمی با شیوه های مختلف ) از سخترین کارهای دنیا میباشد که ابتدا استاد باید از حس روانشناسی خود استفاده کند تا در ذهن شاگردان بنشیند حال فرض کنید که در یک کلاس ۱۰ نفره استاد باید مطالب را طوری آموزش دهد که مورد قبول ۱۰ ذهن، ۱۰ سلیقه ، و ۱۰ شخصیت متفاوت باشد، شما چی فکر میکنید؟ بله بسیار کار دشواری میباشد . و همیشه در کلاسهای گروهی نقد و عدم رضایت وجود داشته حتی اگر استاد فارغ التحصیل هاوارد امریکا هم باشد.

به همین دلیل ابتدا ما به شاگردان پیشنهاد میدهیم تا در دوره های خصوصی شرکت کنند و اگر حداقل یک سال وقت دارند برای آموزش میتوانند  دوره های عمومی را نیز شرکت کنند.

لذا جلسه مشاوره وتعیین سطح از مهمترین جلسات محسوب میشود و بهتر است که خود زبان آموز حضورا در جلسه حضور داشته باشد تا با شناخت کافی از نیازهای علمی آموزشی و درخواست وی برنامه ریزی صحیح انجام شود.

از دیگر استراتژیهای موسسه این است که آکادمی زبان آرین از بهترین اساتید تهران (NATIVE  ) به دلیل داشتن سیستمی متفاوت و با کیفیت استفاده کرده است .

استراتژی ما در آموزش بر اساس شخصیت شناسی و روانشناسی آموزش نیز میباشد  تا زودتر بتوانیم به نقاط ضعف شاگرد پی برده و برای رفع آنها با بهترین برنامه آموزشی اقدام کنیم.

استراتژی دیگر طرح انگیزشی برای فارغ التحصیلان موسسه میباشد که در این طرح، برای عزیزانی که قصد ادامه تحصیل در اروپا و امریکا را دارند 

پذیرش تحصیلی گرفته میشود.

arian language center

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonتماس با مدیریت })